BTA41-800BRG
Skladom
Import kód: 5255518
Popis
Triak 40A/800V TOP3ISO
VDRM: 800 V
On State Current It RMS: 40 A
Case: TOP3
Mounting Type: Through Hole
Gate Trigger Current Igt: 100 mA
Gate Trigger Voltage Vgt: 1,3 V
Non Rep. Surge Current Itsm: 420 A
Hold Current Ih: 80 mA