RV16AF-20-30K-A100K-3
Skladom (11 ks)
Import kód: 5232239
Popis
Otočný potenciometer LOG oska D6mm/18zub.
Resistance: 100.0 kOhm
Number of Turns: 1
Shaft Diameter/Length: D6x30mm
Rated Power: 0,1 W
Electrical Travel: 300 °
Shaft Type: 18 Teeth
Bushing Thread: M7x0,75mm
Dimensions: D16,5x39,5mm
Termination Style: Solder Terminals
Tolerance: ±30 %
Temperature Coefficient ppm/°C: - ppm/°C
Operation Temperature: -10...+70°C
Max. Working Voltage: 150 V